Himalája só, mint fürdősó

"Azon gondolkodom, hogy a hagyományos só vagy a Himalája só is jól fog-e működni fürdősóként a tengeri só helyett?" A kérdés bizonyára sokunkban felmerül, ha szeretünk foglalkozni azzal, hogy rendszeresen használjunk fürdősót. Azt azonban tudni kell, hogy minden esetben érdemes-e az otthon levő, főzésre is használt sóval elkészíteni a fürdőnket, mivel nagyon sok kereskedelemben kapható készítmény teli van adalékanyagokkal, nem kívánatos színezékekkel és esetenként még tartósítószerekkel is.

himalaja51.jpg

A kereskedelemben kapható fürdősóknál sok esetben olyan összetevőket is találunk, mint  szódabirkarbóna, a keményítő, a hidratáló olajok, éppen ezért sok fürdősónak csak a nevében jelenik meg a só definíció, valójában csak egy kémiai adalékanyagról van szó, ami nem sok előnyhöz juttatja a szervezetünket.

A hagyományos sónak viszont sok formája van, ott van például a jódozott konyhasó, a tengeri só, a kóser só, a Himalája só és még sok más egyéb verzió. Ezek mindegyikének elsődleges összetevője a nátrium-klorid, azonban a sókristályok mérete és egyéb természetes összetevői fajtától függően változhatnak.

Tudni kelé, hogy a jódozott asztali só erősen finomított, még akkor is, ha az jódozva van. Finoman és egyenletesen meg van őrölve és általában néhány csomósodásgátló összetevőt is tartalmaz. Éppen emiatt nem ajánlatos fürdősóként használni: egyrészt vannak, akik érzékenyek a túl sok jódra, ami a bőrön keresztül is felszívódhat, másrészt a nem kívánatos adalékok is ugyanúgy bejutnak a szervezetbe a bőrön keresztül. Ezért jobban megéri a jódozott asztali só helyett Himalája sót használni.

A fürdősók olcsó luxust jelentenek, amelyek szórakoztatóak lehetnek az otthonunkban. Ráadásul ha a megfelelő sót tesszük bele, a megfelelő koncentrációban, akkor nemcsak remek móka lehet a fürdősóval való fürdés, hanem még egészségügyileg is sokat tehetünk magunkért. A Himalája sóval például el lehet érni, hogy ezekkel a fürdősókkal sokat tegyünk az egészségünkért. Ezeket a sókristályokat elegáns és dekoratív üvegbe is csomagolhatjuk, így meglephetjük vele szeretteinket is. De hogyan is használjuk a Himalája sót fürdősóként?

A Himalája só fürdősóként akkor a leghatásosabb, ha megfelelő koncentrációban és megfelelő hőmérsékletű vízbe helyezzük. A legjobb eredmény elérése érdekében a legjobb, ha legalább 30-50 dkg Himalája sót használunk egy kád vízhez, mert így már el lehet vele érni azt a koncentrációt, amire szükségünk lehet ahhoz, hogy a Himalája só felpörgesse a vérkeringésünket és el kezdje a méregtelenítési folyamatokat. Ezenfelül fontos tudni azt is, hogy a Himalája só csak úgy tud igazán aktiválódni, ha a testhőmérsékletnél melegebb vízbe helyezzük. A legjobb a 40 fokos víz, amibe még bele tudunk szállni, viszont eléggé meleg már ahhoz, hogy a Himalája só feloldódjon és el kezdjen hatni. Aztán, ha még inkább fokozni szeretnénk a kellemes pillanatokat, akkor még ételfestékkel meg is színezhetjük a vizet, majd gyertyákat is gyújthatunk, ettől lesz igazán meghitt a Himalája sófürdő.

himalája16.JPG

Az Epsom só egy népszerű kezelési módja az izomfájdalmaknak és az egyéb testi fájdalmaknak. Az Epsom Salt Council állítja, hogy ezt a sófajtát nemcsak a népi gyógyászatban használják, hiszen számos tanulmány kimutatta, hogy az Epsom só igen hatékony vénynélküli orvosság lehet a különféle körülmények között. Az Epsom sóról például jól ismert, hogy igen hatékonyan képes kezelni a fájó izmokat, még akkor is, ha sokan nem értik ennek mechanizmusát, ez a fajta só igen hatékony e terapikus felhasználásra.

A fájó izmok jelentősége

Az izomfájdalom különféle okokból származhat. Általában az ilyen jellegű fájdalmakat gyakran okozzák az olyan feltételek, mint a reumathoid arthritis, a krónikus fáradtság szindróma, a fibromyalgia, a szezonális megfázás vagy influenza. Az edzés és a túl erős fizikai megterhelés is okozhat izomlázat. Azoknak azonban, akik ilyen testi fájdalmakban részesülnek, érdemes az Epsom sót használni egy-egy borogatás során, illetve egy forró fürdőben.

Hogyan működik?

Az Epsom só elsődleges összetevője a magnézium. Ez egy olyan ásvány, amire a szervezetnek szüksége van, és amely sok más ásványi anyaggal ellentétben, a bőrön keresztül is felszívódik, így egy fürdő során is. A magnézium segít a vázizmok pihentetésében, mivel leöblíti róluk a tejsavat, ami egy fizikai terhelés során halmozódik fel az izomszövetekben. A magnézium ezenfelül fontos szerepet játszik a vitaminok felszívódásában is. Ezenfelül segít szabályozni az izmok és az idegek működését is.

A bejegyzés trackback címe:

https://himalaja-so.blog.hu/api/trackback/id/tr3312449773

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása