A só egy olyan ásványi anyag, amit már több kultúrában is igen nagyra értékeltek az évezredek folyamán. Homérosz például "isteni anyagnak" nevezte, de Platón is úgy írt le, mint az istenekhez közeli anyagot. Az ókori világban a só volt az egyik legkeresettebb árucikk és a mai emberek számára is rendkívül fontos.
Só az amerikai indiánoknál
A só egy igen fontos árucikk volt az indiánok körében is Calaveras megyében. Korábban csak igen kis területen jutottak hozzá a sóhoz, így érthető magas értéke. A kutatások azt mutatják, hogy már a vadászó-gyűjtögető ősember számára is különös értékkel bírt a só: ahol nyáron a meleg miatt a víz elpárolgott és maga mögött hagyta a sótömböket, oda előszeretettel jártak a bennszülött törzsek, hiszen már ők is tudták, hogy a túl sok só ugyan gyorsan tönkreteszi az ételeiket, viszont, ha megfelelő mennyiségben használják, akkor izgalmasabbá teszi a fogásokat.
A só létfontosságú tápanyag és elengedhetetlen a jó egészséghez. A szervezet vízháztartását egyensúlyban tartja, biztosítja az izmok megfelelő működését és segíti az idegi funkciók működését. Az embereknek tehát szükségük van sóra, hogy egészségüket megőrizzék. Természetesen a túl sok só káros is lehet. Amikor a szervezet nátrium szintje magas, akkor a vesék nem tudják kiválasztani a felesleget, így a vérben számos anyag felhalmozódik. Ez olyan betegségekhez vezethet, mint a pangásos szívelégtelenség, a cirózis és a krónikus vesebetegség. Sajnos a legtöbb ember sokkal több nátriumot fogyaszt, mint az ajánlott mennyiség. Dr. Ravinder Kadevari szerint az 50 évnél idősebbeknél a napi nátrium fogyasztás nem haladhatja meg az 1500 mg-ot. A legfontosabb tehát a megelőzés lenne.
A Himalája sólámpák napjaink egyik legkeresettebb elemei a holisztikus gyógyászatban. Az évek során ugyanis a kutatók és az egészségügyi szakértők felfedezték, hogy ezt a hihetetlen sót rengetegféleképpen fel lehet használni.
Sokan úgy gondolják, hogy a Himalája sólámpák még hasznosabbak akkor, ha nem pusztán kulináris célokra használják fel, hanem ha sólámpaként is hasznosítjuk őket a fizikai egészség javítására, illetve egy helyiségben a hangulat fokozására. A legjobb Himalája sólámpák olyan tömbökből állnak, amelyeket mélyen a Himalája hegyei alatt bányásznak. Ezek a világ legtisztább, ásványi anyagokban gazdag, így leghasznosabb tömbjei, amelyeket Himalája sólámpaként is fel lehet használni az otthonunk megtisztításához, illetve annak esztétikai megjelenésének javításához is.
Fogyasztóként persze fontos odafigyelni arra, hogy jó minőségű Himalája sólámpát vásároljunk, lehetőleg magától a kereskedőtől és minden esetben olyan forrásból, amely megbízhatóan 100 %-os tisztaságú Himalája sótömbből állítja elő termékeit. A Himalája sót persze nemcsak sólámpaként vagy asztali sóként lehet hasznosítani, hiszen ezt gyakran használják gyertyatartókként, sótéglaként, edényekként, masszázskövekként, illetve számos más természetes egészségügyi célra is. Ha a Himalája sót kristályokként szerezzük be, akkor fürdésre, az allergiák enyhítésére, illetve kulináris célokra is fel lehet használni.
Valóban működnek?
A Himalája sólámpák negatív ionokat bocsátanak ki, amelyek csökkentik a stresszt, javítják a koncentrálási képességeket és növelik az energiaszintet. Működés közben képesek blokkolni a veszélyes elektromágneses tereket, amelyekről tudod, hogy a számítógépekből, laptopokból és egyéb vezeték nélküli elektromos eszközökből áradnak ki. A Himalája sókristály lámpák azonban természetes és környezetbarát megoldást kínálnak a káros hullámok és ionok ellensúlyozására.
A Himalája sólámpa felmelegítésével a levegőbe pozitív nátrium ionok és negatív klorid ionok kerülnek. Ezek a negatív ionok azok, melyek természetes módon tisztítják meg a levegőt a benne található baktériumoktól, portól és egyéb káros elemektől. Ami pedig marad az a tiszta, zöld, friss levegő.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.