Mire jó a Himalája só?

himala_ja479230998.jpgA Himalája sót rózsaszín sónak is nevezik, mivel általában halvány rózsaszín színt vesz fel. Ez egy természetes sófajta, amit Pakisztán hegyeinek bányáiban takarítanak be mechanikusan és elsősorban annak ásványi anyag tartalma, valamint feldolgozatlansága miatt becsülik oly nagyra.

A nátrium és 84 más ásványi anyag

Míg a Himalája sót is elsősorban nátrium alkotja, fontos tudni, hogy ezenfelül 60-65 nyomelemet is tartalmaz. A nátrium segít a vérnyomás szinten tartásában, illetve javítja a szív- és érrendszeri funkciót. A nátrium ajánlott felső határa a felnőtteknek naponta 2300 mg, illetve 1500 mg az 51 éves kor felettieknek, az afro-amerikaiaknak, valamint azoknak, akiknek a kórtörténetében szívbetegség is szerepel. A kén, a klorid, a kalcium, a kálium, a réz, a cink, a szelén, a magnézium, a flourid szintén igen nagy koncentrációban van jelen a Himalája sóban.

Megfűszerezi az ételeinket

A Himalája sót érdemes az asztali só helyett használni. A Himalája só nagyobb kristályait érdemes a levesekhez vagy pörköltekhez, illetve a pácléhez hozzáadni, ahol könnyen oldódik. Amikor nagy adagokat főzünk, akkor a Himalája sókristályok nemcsak sózzák, hanem ízesítik is az ételt. 

Segíti a különféle terápiákat

Mivel igen magas az ásványi anyag tartalma, ezért a Himalája sót fel lehet használni a különféle terápiákhoz is, például olyanokhoz, amelyek segítik a vérkeringést, javítják a vérnyomást, valamint ez a sófajta alkalmas a bőrbetegségek kezelésére, illetve segít helyreállítani a sav-bázis egyensúlyt is. Ahhoz, hogy a megfelelő hatékonysággal használhassuk a Himalája sót, érdemes egy kádban feloldani belőle 0,5-1 kilogrammot, hogy elősegítsük az öngyógyítást és a méregtelenítést az ozmózis révén. Persze fontos azt is megjegyezni, hogy e téren még nem teljesen igazolt mindent a tudomány, ezért tudni kell, hogy nem minden esetben hatékony és válik be a sóterápia.

A bejegyzés trackback címe:

https://himalaja-so.blog.hu/api/trackback/id/tr698395028

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása